HSBA4088A
HSBA4088A
ПроизводительHUASHUO
Партномер производителяHSBA4088A
ОписаниеTransistors/Thyristors HUASHUO HSBA4088A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HUASHUO |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 130pF@20V |
| Pd- Power Dissipation | 110W |
| RDS(on) | 0.85mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 255A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 6.11nF@20V |
| Gate Charge(Qg) | 101nC@10V |
