2020S
2020S
ПроизводительHL
Партномер производителя2020S
ОписаниеTransistors/Thyristors HL 2020S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HL |
| Вес | 0.193 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 271pF |
| Pd- Power Dissipation | 38W |
| RDS(on) | 4.8mΩ |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 20A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 700mV |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.832nF |
| Output Capacitance(Coss) | 289pF |
| Gate Charge(Qg) | 23nC@4.5V |
