NTMFS5C670NLT1G(ES)
NTMFS5C670NLT1G(ES)
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяNTMFS5C670NLT1G(ES)
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper NTMFS5C670NLT1G(ES)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.168 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 245pF |
| Pd- Power Dissipation | 65.7W |
| RDS(on) | 9mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.765nF |
| Output Capacitance(Coss) | 277pF |
| Gate Charge(Qg) | 98nC@10V |
