CRSZ025N10NZ
CRSZ025N10NZ
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяCRSZ025N10NZ
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO CRSZ025N10NZ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 1.061 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 81pF |
| Pd- Power Dissipation | 272W |
| RDS(on) | 2.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 240A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 17.0325nF |
| Output Capacitance(Coss) | 2.169nF |
| Gate Charge(Qg) | 254nC@10V |
