SP010P09GHTO
SP010P09GHTO
ПроизводительSiliup
Партномер производителяSP010P09GHTO
ОписаниеTransistors/Thyristors Siliup SP010P09GHTO
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Siliup |
| Вес | 0.905 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 26pF |
| Pd- Power Dissipation | 290W |
| RDS(on) | 9mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | - |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 150A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 13.6nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.2nF |
| Gate Charge(Qg) | 168nC@10V |
