SP40N01AAGTO
SP40N01AAGTO
ПроизводительSiliup
Партномер производителяSP40N01AAGTO
ОписаниеTransistors/Thyristors Siliup SP40N01AAGTO
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Siliup |
| Вес | 0.9 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 145pF |
| Pd- Power Dissipation | 425W |
| RDS(on) | 1.1mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | - |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 600A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 14.6nF |
| Output Capacitance(Coss) | 3.55nF |
| Gate Charge(Qg) | 218nC |
