SLC800MD10SLT2(-S)
SLC800MD10SLT2(-S)
ПроизводительSCILICON
Партномер производителяSLC800MD10SLT2(-S)
ОписаниеTransistors/Thyristors SCILICON SLC800MD10SLT2(-S)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SCILICON |
| Вес | 1 |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 400pF |
| Pd- Power Dissipation | 1.2kW |
| RDS(on) | 0.7mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -40℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 650A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 26nF |
| Output Capacitance(Coss) | 15nF |
| Gate Charge(Qg) | 410nC@10V |
