SFW024N100C3
SFW024N100C3
ПроизводительSCILICON
Партномер производителяSFW024N100C3
ОписаниеTransistors/Thyristors SCILICON SFW024N100C3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SCILICON |
| Вес | 9.398 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 324pF |
| Pd- Power Dissipation | 223W |
| RDS(on) | 2.4mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 272A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 15.098nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.252nF |
| Gate Charge(Qg) | 165nC@10V |
