SFW025N100C3
SFW025N100C3
ПроизводительSCILICON
Партномер производителяSFW025N100C3
ОписаниеTransistors/Thyristors SCILICON SFW025N100C3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SCILICON |
| Вес | 9.459 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 36pF |
| Pd- Power Dissipation | 416W |
| RDS(on) | 2.8mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 190A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | - |
| Gate Charge(Qg) | 147nC@10V |
