LN108N3T5G
LN108N3T5G
ПроизводительLRC
Партномер производителяLN108N3T5G
ОписаниеTransistors/Thyristors LRC LN108N3T5G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | LRC |
| Вес | 0.009 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 19pF |
| Pd- Power Dissipation | 715mW |
| RDS(on) | 110mΩ@2.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 2.5A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 900mV@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 135pF |
| Output Capacitance(Coss) | 16pF |
| Gate Charge(Qg) | 2.2nC@4.5V |
