SFB070N150C3
SFB070N150C3
ПроизводительSCILICON
Партномер производителяSFB070N150C3
ОписаниеTransistors/Thyristors SCILICON SFB070N150C3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SCILICON |
| Вес | 2.298 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 11pF |
| Pd- Power Dissipation | 300W |
| RDS(on) | 6mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 140A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.369nF |
| Output Capacitance(Coss) | 386pF |
| Gate Charge(Qg) | 64nC@10V |
