PJM13P40PA
PJM13P40PA
ПроизводительPJSEMI
Партномер производителяPJM13P40PA
ОписаниеTransistors/Thyristors PJSEMI PJM13P40PA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | PJSEMI |
| Вес | 0.183 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 315pF |
| Pd- Power Dissipation | 3.5W |
| RDS(on) | 9mΩ@10V;13mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | 1 P-Channel |
| Current - Continuous Drain(Id) | 13A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.8nF |
| Output Capacitance(Coss) | 370pF |
| Gate Charge(Qg) | 42nC@10V |
