SPW47N60CS(TOKMAS)
SPW47N60CS(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяSPW47N60CS(TOKMAS)
ОписаниеTransistors/Thyristors Tokmas SPW47N60CS(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 7.807 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 284W |
| RDS(on) | 68mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 650V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 48A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 5V@1mA |
| Gate Charge(Qg) | 70nC@10V |
