JTD2302
JTD2302
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD2302
ОписаниеTransistors/Thyristors JTD JTD2302
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 80pF |
| Pd- Power Dissipation | 250mW |
| RDS(on) | 40mΩ@4.5V,1A |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 2.5A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 650mV |
| Input Capacitance(Ciss) | 300pF |
| Gate Charge(Qg) | 4nC |
