JTD2301
JTD2301
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD2301
ОписаниеTransistors/Thyristors JTD JTD2301
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 55pF |
| Pd- Power Dissipation | 350mW |
| RDS(on) | 110mΩ@4.5V,2.3A |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 2.3A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 650mV |
| Input Capacitance(Ciss) | 405pF |
| Gate Charge(Qg) | 5.5nC |
