BMW60N026UC1
BMW60N026UC1
ПроизводительBestirpower
Партномер производителяBMW60N026UC1
ОписаниеTransistors/Thyristors Bestirpower BMW60N026UC1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bestirpower |
| Вес | 8 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 8.5pF |
| Pd- Power Dissipation | 625W |
| RDS(on) | 26mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 600V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 102A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4.5V@2mA |
| Input Capacitance(Ciss) | 7.95nF |
| Output Capacitance(Coss) | 390pF |
| Gate Charge(Qg) | 145nC@10V |
