SLC500MM15SLT2
SLC500MM15SLT2
ПроизводительSCILICON
Партномер производителяSLC500MM15SLT2
ОписаниеTransistors/Thyristors SCILICON SLC500MM15SLT2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SCILICON |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 700fF |
| Pd- Power Dissipation | 650W |
| RDS(on) | 1.4mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -40℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 500A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 28nF |
| Output Capacitance(Coss) | 8.7nF |
| Gate Charge(Qg) | 400nC@40V |
