IXFB50N80Q2
IXFB50N80Q2
ПроизводительLittelfuse/IXYS
Партномер производителяIXFB50N80Q2
ОписаниеTransistors/Thyristors Littelfuse/IXYS IXFB50N80Q2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Littelfuse/IXYS |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 1.135kW |
| RDS(on) | 160mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 800V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 50A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 5.5V@8mA |
| Gate Charge(Qg) | 260nC@10V |
