SP40N04GNK
SP40N04GNK
ПроизводительSiliup
Партномер производителяSP40N04GNK
ОписаниеTransistors/Thyristors Siliup SP40N04GNK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Siliup |
| Вес | 0.202 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 12.1pF |
| Pd- Power Dissipation | 65W |
| RDS(on) | 4.5mΩ@10V;6.2mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 65A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 885pF |
| Output Capacitance(Coss) | 478pF |
| Gate Charge(Qg) | 35nC@10V |
