MD70N30
MD70N30
ПроизводительMinos
Партномер производителяMD70N30
ОписаниеTransistors/Thyristors Minos MD70N30
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Minos |
| Вес | 7.142 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 49pF |
| Pd- Power Dissipation | 430W |
| RDS(on) | 32mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 300V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 70A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V |
| Input Capacitance(Ciss) | 9.55nF |
| Output Capacitance(Coss) | 895pF |
| Gate Charge(Qg) | 155nC@10V |
