IRFP4668PBF(TOKMAS)
IRFP4668PBF(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяIRFP4668PBF(TOKMAS)
ОписаниеTransistors/Thyristors Tokmas IRFP4668PBF(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 7.92 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 320W |
| RDS(on) | 11.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 200V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 110A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.6V@250uA |
| Gate Charge(Qg) | 63.5nC@10V |
