S80N04D
S80N04D
ПроизводительHL
Партномер производителяS80N04D
ОписаниеTransistors/Thyristors HL S80N04D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HL |
| Вес | 0.102 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 29pF |
| Pd- Power Dissipation | 65.8W |
| RDS(on) | 4.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.98nF |
| Output Capacitance(Coss) | 455pF |
| Gate Charge(Qg) | 32nC@10V |
