WSF35N10
WSF35N10
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSF35N10
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSF35N10
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.455 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 74pF |
| Pd- Power Dissipation | 42W |
| RDS(on) | 36mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 35A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.964nF |
| Output Capacitance(Coss) | 90pF |
| Gate Charge(Qg) | 20nC@4.5V |
