SP40N02AGTH
SP40N02AGTH
ПроизводительSiliup
Партномер производителяSP40N02AGTH
ОписаниеTransistors/Thyristors Siliup SP40N02AGTH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Siliup |
| Вес | 0.463 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 59pF |
| Pd- Power Dissipation | 138W |
| RDS(on) | 1.9mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | - |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 130A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.8V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.485nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.208nF |
| Gate Charge(Qg) | 57nC@10V |
