CRTT067N10N
CRTT067N10N
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяCRTT067N10N
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO CRTT067N10N
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 2.897 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 195pF |
| Pd- Power Dissipation | 280W |
| RDS(on) | 6.7mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 160A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.779nF |
| Output Capacitance(Coss) | 478pF |
| Gate Charge(Qg) | 135nC@10V |
