WMB020N03LG4
WMB020N03LG4
ПроизводительWayon
Партномер производителяWMB020N03LG4
ОписаниеTransistors/Thyristors Wayon WMB020N03LG4
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Wayon |
| Вес | 0.234 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 68pF |
| Pd- Power Dissipation | 50W |
| RDS(on) | 1.4mΩ@10V;2mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 125A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.08nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.09nF |
| Gate Charge(Qg) | 29.5nC@10V |
