RS70R600D
RS70R600D
ПроизводительREASUNOS
Партномер производителяRS70R600D
ОписаниеTransistors/Thyristors REASUNOS RS70R600D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | REASUNOS |
| Вес | 0.478 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 1.7pF@50V |
| Pd- Power Dissipation | 60W |
| RDS(on) | 530mΩ@10V,2A |
| Drain to Source Voltage | 700V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 7.3A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 473pF@50V |
| Output Capacitance(Coss) | 36pF |
| Gate Charge(Qg) | 13nC@10V |
