MDU04N010VRH
MDU04N010VRH
ПроизводительMagnaChip Semicon
Партномер производителяMDU04N010VRH
ОписаниеTransistors/Thyristors MagnaChip Semicon MDU04N010VRH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MagnaChip Semicon |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 147pF |
| Pd- Power Dissipation | 96.2W |
| RDS(on) | 0.8mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 100A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2V |
| Input Capacitance(Ciss) | 6.892nF |
| Output Capacitance(Coss) | 2.058nF |
| Gate Charge(Qg) | 103.5nC@10V |
