PTQ3060
PTQ3060
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTQ3060
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTQ3060
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.105 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 225pF |
| RDS(on) | 3.9mΩ@10V;7.7mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.69nF |
| Output Capacitance(Coss) | 248pF |
| Gate Charge(Qg) | 15nC@10V |
