PTQ10HN03B
PTQ10HN03B
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTQ10HN03B
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTQ10HN03B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.104 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 278pF |
| RDS(on) | 3.1mΩ@10V;4.5mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 100A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V;2.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.93nF |
| Output Capacitance(Coss) | 300pF |
| Gate Charge(Qg) | 55nC@10V |
