SFB032N95C3
SFB032N95C3
ПроизводительSCILICON
Партномер производителяSFB032N95C3
ОписаниеTransistors/Thyristors SCILICON SFB032N95C3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SCILICON |
| Вес | 2.303 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 207pF |
| Pd- Power Dissipation | 230W |
| RDS(on) | 2.7mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 95V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 240A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 6.927nF |
| Output Capacitance(Coss) | 2.997nF |
