SI7149ADP-T1-GE3(TOKMAS)
SI7149ADP-T1-GE3(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяSI7149ADP-T1-GE3(TOKMAS)
ОписаниеTransistors/Thyristors Tokmas SI7149ADP-T1-GE3(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 0.225 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 160pF |
| Pd- Power Dissipation | 96W |
| RDS(on) | 5.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 105A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.968nF |
| Output Capacitance(Coss) | 723pF |
| Gate Charge(Qg) | 183nC@10V |
