WSF4085
WSF4085
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSF4085
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSF4085
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.48 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 44.6W |
| RDS(on) | 12mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 85A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Gate Charge(Qg) | 18.8nC@4.5V |
