MDT15N054PTRH
MDT15N054PTRH
ПроизводительMagnaChip Semicon
Партномер производителяMDT15N054PTRH
ОписаниеTransistors/Thyristors MagnaChip Semicon MDT15N054PTRH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MagnaChip Semicon |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 15pF |
| Pd- Power Dissipation | 517W |
| RDS(on) | 4.63mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 191A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 6.418nF |
| Output Capacitance(Coss) | 688pF |
| Gate Charge(Qg) | 90nC@10V |
