2SK3541-GK
2SK3541-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителя2SK3541-GK
ОписаниеTransistors/Thyristors GOODWORK 2SK3541-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.066 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 3pF |
| Pd- Power Dissipation | 313mW |
| RDS(on) | 12Ω@2.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 200mA |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 15pF |
| Output Capacitance(Coss) | 10pF |
| Gate Charge(Qg) | - |
