WSD2075DN33
WSD2075DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD2075DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD2075DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.063 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 240pF |
| Pd- Power Dissipation | 23W |
| RDS(on) | 18mΩ@2.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 36A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.565nF |
| Output Capacitance(Coss) | 260pF |
| Gate Charge(Qg) | 28nC@4.5V |
