IXFX66N85X
IXFX66N85X
ПроизводительLittelfuse/IXYS
Партномер производителяIXFX66N85X
ОписаниеTransistors/Thyristors Littelfuse/IXYS IXFX66N85X
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Littelfuse/IXYS |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 142pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 1.25kW |
| RDS(on) | - |
| Drain to Source Voltage | 850V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 66A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 8.9nF@25V |
| Gate Charge(Qg) | 230nC@10V |
