RSE80R250S
RSE80R250S
ПроизводительREASUNOS
Партномер производителяRSE80R250S
ОписаниеTransistors/Thyristors REASUNOS RSE80R250S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | REASUNOS |
| Вес | 1.996 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 4pF@50V |
| Pd- Power Dissipation | 139W |
| RDS(on) | 220mΩ@10V,10A |
| Drain to Source Voltage | 800V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 20A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 5V@0.25mA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.996nF@50V |
| Output Capacitance(Coss) | 75pF |
| Gate Charge(Qg) | 41nC@10V |
