MDU1721VRH
MDU1721VRH
ПроизводительMagnaChip Semicon
Партномер производителяMDU1721VRH
ОписаниеTransistors/Thyristors MagnaChip Semicon MDU1721VRH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MagnaChip Semicon |
| Вес | 1 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 1.85nF |
| Pd- Power Dissipation | 96.2W |
| RDS(on) | 1.1mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 204.1A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 7.45nF |
| Output Capacitance(Coss) | 200pF |
| Gate Charge(Qg) | 113.8nC@10V |
