PT4430
PT4430
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPT4430
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PT4430
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.173 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 230pF |
| Pd- Power Dissipation | 3W |
| RDS(on) | 4.2mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 18A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.33nF |
| Output Capacitance(Coss) | 460pF |
| Gate Charge(Qg) | 41nC@10V |
