PTS60P05
PTS60P05
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTS60P05
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTS60P05
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.173 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 385pF |
| RDS(on) | 67mΩ@10V;81mΩ@5V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 5A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.2nF |
| Output Capacitance(Coss) | 780pF |
| Gate Charge(Qg) | 24nC@10V |
