PTS4008D
PTS4008D
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTS4008D
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTS4008D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.173 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 63pF |
| Pd- Power Dissipation | 2W |
| RDS(on) | 15mΩ@10V;20mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 8A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Input Capacitance(Ciss) | 985pF |
| Output Capacitance(Coss) | 76pF |
| Gate Charge(Qg) | 15.1nC@10V |
