PTS30P16
PTS30P16
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTS30P16
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTS30P16
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.173 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 20pF |
| Pd- Power Dissipation | 3W |
| RDS(on) | 6.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 16A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.884nF |
| Output Capacitance(Coss) | 512pF |
| Gate Charge(Qg) | 64nC@10V |
