PTS40P13
PTS40P13
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTS40P13
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTS40P13
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.173 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 6pF |
| RDS(on) | 12mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 13A |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.29nF |
| Output Capacitance(Coss) | 258pF |
| Gate Charge(Qg) | 47nC@10V |
