PTN3004
PTN3004
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTN3004
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTN3004
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.171 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 135pF |
| Pd- Power Dissipation | 32W |
| RDS(on) | 6mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 50A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.07nF |
| Output Capacitance(Coss) | 158pF |
| Gate Charge(Qg) | 20nC@10V |
