PTN2060
PTN2060
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTN2060
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTN2060
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.177 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 274pF |
| Pd- Power Dissipation | 36W |
| RDS(on) | 4.1mΩ@4.5V;5.2mΩ@2.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 650mV |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.89nF |
| Output Capacitance(Coss) | 281pF |
| Gate Charge(Qg) | 25nC@10V |
