PTQ6002
PTQ6002
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTQ6002
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTQ6002
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.103 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 200pF |
| RDS(on) | 3.2mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 2nF |
| Output Capacitance(Coss) | 500pF |
| Gate Charge(Qg) | 27nC@10V |
