PTY12HG08
PTY12HG08
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTY12HG08
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTY12HG08
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 2.034 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 27.5pF |
| Pd- Power Dissipation | 176W |
| RDS(on) | 4.1mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 85V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 120A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.31nF |
| Output Capacitance(Coss) | 694pF |
| Gate Charge(Qg) | 70.8nC@10V |
