NTMFS5C628NLT1G(TOKMAS)
NTMFS5C628NLT1G(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяNTMFS5C628NLT1G(TOKMAS)
ОписаниеTransistors/Thyristors Tokmas NTMFS5C628NLT1G(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 0.326 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 77.7pF |
| Pd- Power Dissipation | 140W |
| RDS(on) | 2.7mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 150A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.377nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.666nF |
| Gate Charge(Qg) | 66.1nC@10V |
