AO4828-GK
AO4828-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителяAO4828-GK
ОписаниеTransistors/Thyristors GOODWORK AO4828-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.172 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 49.4pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 1.5W |
| RDS(on) | 28mΩ@10V,5A |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | 2 N-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 6A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.148nF@25V |
| Gate Charge(Qg) | 20.3nC@10V |
